Возможно скоро и в Украине будет закон, разрешающий жить без прививок.

дата поста16.10.2012  

До сих пор в Украине существовала правовая коллизия — закон запрещал прием непривитых детей в учебные заведения, а Конституция гарантировала право на образование. Понятно, что Конституция имеет безусловный приоритет, но все же иногда приходилось доказывать это в суде. Возможно скоро что-то изменится.

На данный момент в Верховной Раде на последнем этапе рассмотрения лежит Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту населення від інфекційних хвороб), которым вносятся изменения в ст. 15 Закона «Про захист населення від інфекційних хвороб»:

4) статтю 15 викласти в такій редакції:
«Стаття 15. Запобігання інфекційним хворобам у навчальних закладах і дитячих закладах оздоровлення та відпочинку
Прийом дітей до навчальних закладів і дитячих закладів оздоровлення та відпочинку всіх типів і форм власності проводиться за наявності медичної довідки встановленого зразка про стан здоров’я дитини та проведені їй профілактичні щеплення за віком, виданої закладом охорони здоров’я, що здійснює медичне спостереження за станом здоров‘я дитини.
Форма довідки про стан здоров’я дитини для прийому до навчальних закладів і дитячих закладів оздоровлення та відпочинку визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.
У разі неблагополучної епідемічної ситуації дитина, у якої відсутні профілактичні щеплення за віком, тимчасово не допускається до відвідування відповідного закладу до завершення максимального інкубаційного періоду інфекційної хвороби, строк якого встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.
Працівники навчальних закладів і дитячих закладів оздоровлення та відпочинку зобов’язані:
вести постійне спостереження за станом здоров’я дітей і в разі виявлення дитини з підозрою на інфекційну хворобу вжити заходів для її ізоляції від здорових дітей та негайно повідомити про цей випадок відповідний заклад охорони здоров’я;
систематично проводити гігієнічне навчання та виховання дітей».

Как видим, запрета на прием непривитых детей здесь больше нет. Конечно это пока еще только законопроект, но будем надеяться.

Рубрики: Против вакцинации, Украина

комментарииКомментариев нет

Добавить комментарий