Вакцини: Бізнес на страху.

дата поста07.11.2008  

Маленька ампула з рідиною. Субстанція, котра приховує таємну формулу. Президенти і міністри. ВОЗ та ЮНІСЕФ. Надурядові структури. Хтось забороняє виток даних. Хтось приховує таємницю. Тим часом фармацевти шукають універсальний препарат. Віспа. Кір. Дифтерія. СНІД. Нежить. Паротит. Експеримент заради врятування людства. Індустрія, котра приносить 14 мільярдів доларів щороку.

Нову вакцину випробовуватимуть на них. Не бійся, маленький. Тебе захищено. Візьмемо велику голку. І страшні віруси злякаються і втечуть.

Навесні 2008 в Україні після щеплення помер сімнадцятирічний юнак. Одна смерть зупинила вакцинацію цілої країни!

Що трапиться, якщо вісім мільйонів людей не отримають щеплення? Глобальна епідемія, десятки смертей.

Що трапиться, коли вони його отримають? Аби знати це, необхідно відповісти на одне питання. Від чого помер цей хлопець?

Ті, хто розслідують справу, чомусь відмовляються відповідати на будь-які питання! Що відбувається? Чому вони мовчать?

Ми вирішили провести власне розслідування загадкової смерті.

Для плеера требуется установить Flash Player

Мати Антона Тищенка:

— Остались мы одни с папкой… Все, сыночек, пока. Жили в своем маленьком мирке. Никого не трогали. Так нас тронули. Непонятно почему.

Жоден урядовий чиновник з комісії, котра провадить розслідування смерті хлопця, не зустрічався з родиною загиблого. Ніхто з них не поцікавився подробицями перебігу хвороби.

Дивна річ, адже саме остаточний діагноз Антона повинен дати відповідь на питання – чи спричинила вакцина його смерть!

Краматорськ. 27 червня 2008. Кабінет головного санітарного лікаря.

Керівник краматорської санепідстанції Василь Гончаренко чітко знає, що він повинен і що не повинен робити. Наприклад, вивчати вплив забруднювачів на здоров’я місцевого населення не входить в його компетенцію.

А от робити щеплення проти різноманітних хвороб — входить. Завдяки панові Гончаренку, вакцинація у Краматорську відбувається за жорстким графіком. Дисципліна майже військова.

Василь Гончаренко, головний санітарний лікар Краматорська:

— Нет, злостно и в большом количестве люди от иммунизации не уклоняются. Люди, как правило, понимают, что необходима иммунизация. Но на промпредприятиях отдельные люди отказываются. Мы тогда выносим предписание об отстранении от работы того или иного человека до применения прививок. Ну и, я скажу так, 95-98% прививается.

Попри смерть краматорського хлопця представники Всесвітньої організації охорони здоров’я вимагають якнайшвидше продовжити щеплення. Інакше, стверджують вони, Україна стане джерелом небезпеки для всієї Європи!

З самого початку програма з вакцинації нагадує спецоперацію. Вісім мільйонів доз вакцини потрапили в Україну без жодної реєстрації. Але це не контрабанда. Ввезення препарату санкціоноване ВОЗ.

Препарат закуплено за кошти урядів західних країн і спрямовано до України в якості гуманітарної допомоги. Вакцина походить з Індії. Ми ще повернемось до Краматорська, а поки.

Бомбей, південно-західна Індія.

Тут, у штаті Махараштра розташований найбільший у світі виробник вакцин проти кору. Саме цей товар було завезено в Україну навесні.

Препарати Індійського інституту сироваток (англійською — Serum institute of India) використовуються здебільшого там, де потребують гуманітарної допомоги. Уряди країн третього світу отримують їх безкоштовно за рахунок грантів західних держав.

Власне в Індії не переймаються боротьбою з такою хворобою, як кір. Влітку, за температури плюс сорок та при майже стовідсотковій вологості, тут панують власні, екзотичні немочі, викликані антисанітарією та поганим доступом до питної води.

Втім, індуси ставляться до бацил філософськи.

У Бомбеї люди з різних століть живуть на одній вулиці. Перукар голить небезпечною бритвою. Каста збирачів сміття виконує історичну місію зі збирання сміття.

Час зупинився для тих, хто прив’язаний до минулого ланцюгом походження і касти. Але не для нашого героя.

Ми їдемо в гості до «короля вакцин». Окрім виробництва вакцин та сироваток проти укусів змій, його імперія складається з кінних заводів, підприємства з виробництва двигунів, мережі готелів та магазинів елітного одягу.

В Індії ім’я Сайруса Пунавали відоме, передусім, завдяки тріумфам на кінних перегонах. Коні, в прямому та переносному сенсі, витягли дідуся Сайруса з бомбейських злиднів.

Тепер родина Пунавали – одна з найбагатших в Індії. За версією журналу «Форбс», їхній статок – 3, 1 мільярда доларів.

Свій перший завод із виробництва вакцин бізнесмен збудував у вісімдесятих на території родинного кінного заводу. Точніше, у тій його частині, де знаходився колись цвинтар для померлих скакунів.

— Чи знаєте ви, що після щеплення вашою вакциною проти кору в Україні загинув хлопець?

Сайрус Пунавала, власник Serum Institute of India (Індійського інституту сироваток):

– Так, чув про це. Але є чітка заувага. Хлопець помер не через нашу вакцину. Він міг померти через будь-що. Не знаю, яке розслідування проводилося в Україні, але ВООЗ та всі інші довели, що це трапилося не через вакцину. Здоровий глузд підказує, що та ж сама партія використовувалась для тисяч інших дітей. Якби хтось із них помер, або йому стало зле, то можна було б звинуватити вакцину. Але якщо та сама партія використовувалась для сотні тисяч дітей, і з ними нічого не трапилось – хіба це не доказ? Це ніби ми пішли в ресторан, випили б з однієї пляшки і ніхто б не помер, окрім одного, котрий помер наступного дня. Він міг померти від чого завгодно. Я не хотів би нікого звинувачувати, бо я за 6 тисяч миль звідти.

Кабінет головного санітарного лікаря, м. Краматорськ. 27 червня 2008.

— Кто несет ответственность за смерть Антона Тищенко?

Василь Гончаренко, головний санітарний лікар Краматорська:

— Я не готов ответить на этот вопрос. Работает компетентная комиссия, пусть она сделает свое заключение.

Антона Тищенка прищепили близько опівдня. О третій годині дня температура тіла підскочила до 39-ти градусів. О шістнадцятій годині до квартири Тищенка прибула «швидка». Близько 8-ї вечора хлопець потрапив до інфекційного відділення міської лікарні.

О першій годині ночі Антон поскаржився на цілковиту втрату зору. 2:25 – зупинка серця. О 2:50 лікарі констатували смерть.

Мати Антона Тищенка:

— Я говорю: «Что такое?»Я на работе была, на сутках. — «Мне очень плохо, не могу, голова разваливается, и в ушах сильно давит». Пришел домой. Я говорю: «Выпей таблетку, может голова пройдет». Наверное, ребенку было так плохо, что он сказал: «Мама, я засну и не проснусь.» Не знаю, почему он так сказал.

Краматорськ, 28 червня 2008 року. Півтора місяці по смерті хлопця.

Ранком того дня, коли він помер, Антон був цілком здоровим. За словами батьків, Антона прищеплювали проти кору двічі. Тобто, за усіма нормами ВООЗ, він був абсолютно захищений від вірусу.

Батько згадує, що в свої сімнадцять Антон вже мав більше сили в руках, ніж тато. Каже: «З першого разу руку клав на стіл».

Старший Тищенко обурився, коли після смерті лікарі сказали, що хлопець був кволий і страждав на ожиріння.

Антона поховали наступного ж дня. Дивна річ цей похорон. Відтоді, як тіло закопане, державна комісія з розслідування смерті позбавлена можливості провести нові дослідження його тканин та клітин.

Мати Антона Тищенка:

— Мы только купили костюм на выпускной, и буквально проходит три дня.

Батько Антона Тищенка:

— Мы были рады, что он подошел. Он крупный парень был. Я еще пошутил: «Антон, вот в нем ты и женишься».

Антон Тищенко не дожив кілька тижнів до випускного балу. Ось цей бал. Та ми тут не заради латиноамериканських танців.

Нас цікавить кремезний чоловік у білій сорочці. Це – голова міського відділу охорони здоров’я міста Краматорськ Ігор Михайлов.

Якщо вірити голосу пана Михайлова по телефону, саме в цей конкретний момент він перебуває на нараді у Донецьку і не має можливості зустрітися з журналістами. Насправді ми знайшли його тут.

Пані Михайлова, його дружина, працює керівником інфекційного відділення міської лікарні. Саме вона, як кажуть батьки Антона, у переддень смерті прописала йому ліки від звичайної застуди.

У головного лікаря Краматорська ми цікавимося можливою причиною загибелі хлопця та складом вакцини, якою той був прищеплений. Вміст вакцини та можливі побічні дії препарату мусять бути відомі людині, котра відповідає за безпечність вакцинації.

— Вы знаете формулу этой вакцины, можете рассказать?

Ігор Михайлов, глава міськздраву Краматорська:

— Нет, этого я не знаю абсолютно.

— Вам не кажется странным, что глава горздрава не совсем знает, что содержится в вакцине, которую здесь колят детям?

— Ну, это совершенно не обязательно знать в данной ситуации. Понимаете, мы получаем завезенный в страну товар, который, естественно, имеет сертификат. То есть, у каждого подразделения здравоохранения есть свои функции. Я не могу пойти и проверить качество содержания чего-то там плохого в том или ином медицинском препарате. Почему? Потому что я не имею таких полномочий. Поэтому я не имею права на это и не должен этим заниматься.

У Краматорську з ускладненнями після щеплень індійським препаратом до лікарень потрапили 97 дітей. Діагнози різні. Спільне одне — кожен четвертий отримав попередній діагноз транзиторна тромбоцитопенія. Поки що ці слова для нас всього лише лікарська абракадабра. Але до цієї назви ми ще повернемось.

Тим часом ВОЗ назвав події в Краматорську прикрим збігом. Мовляв, ніякого зв’язку з вакцинацією не було і бути не могло. Вони наполягають – треба терміново продовжувати щеплення!

— Зачем надо было спешить с вакцинацией? Вот что мне интересно понять?

Тетяна Вілігура, заступник головного лікаря дитячого медичного об’єднання:

— Дополнительная вакцинация, потому что, наверное, в 2002, потом в 2006, в 2007 году были вспышки кори и краснухи. Болело столько взрослого населения, что даже детские боксы заняты были взрослыми людьми.

— Вы вообще помните, чтобы в городе Краматорске кто-то умер от кори?

— Нет, я не помню. Просто при мне умерло двое детей от ветряной оспы. Вот то, что я помню.

Офіційні дані, які ми отримали у МОЗ України: кількість прищеплених проти кору зростає з року в рік і вже перевищує 98% населення країни.

Паралельно кількість хворих на кір ніби зменшується. Здається – вакцина діє! Але вже у 2001 році – спалах. У 2006 – ще один, утричі потужніший.

Катерина Гаркава, професор-імунолог:

— Коли я недавно ознайомилася з календарем щеплень – я була шокована. Чому? Тому що це велике навантаження на систему, яка ще не сформована. З одного боку це добре, а з іншого — погано. Про це свідчать останні дослідження російських вчених. При гіперактивації імунної системи паралельно включається генетично запрограмована загибель імунокомпетентих клітин.

Отже, вакцинація загрожує імунній системі. В той же час кількість щеплень зростає.

Дивно, адже кір ніколи не вважався небезпечною хворобою. Раніше дітей намагалися заразити кором у ранньому віці, аби хвороба не мала наслідків. Але завдяки масовій вакцинації замість дітей на кір почали хворіти дорослі. Їхні симптоми тяжчі і смертей стало набагато більше. Замість довічного імунітету, який отримувала дитина, хворіючи на кір, населення стало залежним від виробників вакцин, наслідки яких непередбачувані!

Олена Орловська, педіатр з 33-річним стажем:

— То есть, 19 вакцин на первый год жизни, когда идет активная работа и развитие всех органов и систем – прорезание зубов, активный рост, развитие ребеночка, в том числе и иммунная система — все это, учитывая экологическую ситуацию, называется «из пушек по воробьям».

Кампанія з вакцинації, оголошена в Україні – нагальна і позачергова. Агітаційні листівки з логотипами ВООЗ та ЮНІСЕФ закликають вакцинувати всіх, навіть тих, хто вже був прищеплений раніше.

Але навіщо? Можливо, ВООЗ помилився? Адже міжнародні правила передбачають, що для того, аби позбутися хвороби у межах цілої країни, має бути вакциновано не менше 95-ти відсотків населення. В Україні прищеплено проти кору 98%! До того ж, всі ці люди отримали подвійну дозу препарату! Такого показника, за даними ВООЗ, цілком достатньо.

Але ВООЗ продовжує наполягати на додатковому щепленні індійським препаратом! Неймовірно, адже навіть офіційний представник Serum institute говорить, що це непотрібно!

Доктор Прасад Кулкарні, Індійський інститут сироваток:

— Ми зазвичай вимагаємо два щеплення проти кору. Цього також вимагає Всесвітня організація охорони здоров’я. Дві дози забезпечують дуже довгостроковий захист.

— Тобто, двох доз достатньо, щоб захистити людину від кору на все життя? Третє щеплення не потрібне?

— Так! Зазвичай, воно не потрібне.

Тут, у передмісті Пуне, нам дозволили знімати процес вакцинації в індійській лікарні. Ведуть до палати новонароджених. Кожен із цих дітей сьогодні отримає дві дози вакцини – проти поліоміеліту та туберкульозу. Друга, що носить назву БЦЖ, вважається небезпечною та заборонена до масового використання у Сполучених Штатах. Ця вакцина широко використовується в Україні. Окрім того, тут у перший день життя дитина отримує заштрик проти Гепатиту-Б – хвороби, яка передається під час статевого контакту.

Згідно з даними, опублікованими на офіційному сайті ВООЗ, в самій Індії менше 80% населення прищеплене проти кору.

Інші країни, котрі вважаються центрами ризику, розташовані в Африці та південно-східній Азії.

В західній Європі найменш вакцинованими є Британія та Австрія. Там проти кору прищеплено лише 76 та 47 відсотків населення. Водночас Україну та інші країни колишнього Радянського Союзу сам ВООЗ оголосив найбільш захищеними. Тут рівень охоплення щепленнями проти кору сягає 98%! Втім, представники ВООЗ називають Україну регіоном ризику для Європи та світу.

Марк Данзон, регіональний директор ВООЗ:

— Ми маємо проблему в Україні. Тут дуже часто виникають випадки кору і краснухи. Нас попросили винищити кір та краснуху у Європейському регіоні до 2010 року. Тому ми вирішили втрутитись.

Стає абсолютно зрозумілим — офіційні особи намагаються щось приховати від розслідування. Всі показники свідчать, що третя вакцина не потрібна. Але Україну продовжують називати центром жахливої епідемії!

У краматорській лікарні ми намагаємось отримати препарат для незалежної експертизи. Нам лише дають пересвідчитись, що він зберігається згідно з усіма правилами безпеки.

Єдиний показник, за яким тут стежать – це температурний режим, у якому зберігається вакцина. Тобто, небезпечним може бути лише холодильник. Додаткові дослідження не потрібні.

— Смогли бы мы с вашей помощью получить эту вакцину для анализа?

Василь Гончаренко, головний санітарний лікар Краматорська:

— Вакцина опломбирована прокуратурой. Поэтому без прокуратуры, безусловно, вы не сможете ее получить.

За кілька місяців у нас з інспекцію перебувала делегація українського МОЗу. Прізвища чільників міністерства не афішуються. Відомо лише, що вони не знайшли жодних проблем у продукції індійського виробника.

За всіма формальними ознаками, товар Serum institute відповідає нормам безпеки.

Цікаво, хто ж несе відповідальність за можливі наслідки використання препарату?

— Чи могли б взяти на себе персональну відповідальність за кожну смерть чи шкоду, пов’язану з використанням вакцин, виготовлених вашим інститутом?

Сайрус Пунавала, власник Індійського інституту сироваток:

— Ні, чому ми повинні брати особисту відповідальність? Вакцину схвалено, вона пройшла кваліфікаційний відбір ВООЗ.

З документів, що потрапили до нас під час розслідування, ми знаємо: вакцина проти кору, виготовлена індійською корпорацією, створена на базі штаму вірусу під назвою Едмонстон-Загреб.

Вперше його випробовували на дітях у Мексиці. Десятиразову дозу препарату вводили дітям віком від 4 до 6 місяців. Потім цей експеримент розповсюдився на інші країни третього світу.

У 1992 році в авторитетному журналі Science з’явилася публікація під назвою «Втрачено потужну зброю проти кору».

У публікації зазначається: маленькі діти, прищеплені Едмонстон-Загреб, протягом кількох років після вакцинації помирали на 80 відсотків частіше, ніж ті, хто отримував іншу вакцину. Ці діти помирали від найрізноманітніших хвороб, розповсюджених у регіоні.

Нагадаємо, Едмонстон-Загреб – це той самий штам, що мусить захищати і українських дітей.

— 16 років тому була стаття в журналі Science, в якій були опубліковані результати розслідування. Вони свідчили про те, що цей тип вірусу може призвести до зниження імунітету дітей. І за кілька років діти починають помирати від інших хвороб. І саме тоді ВОЗ зауважила, що цей тип вірусу не можна використовувати в усьому світі. Ви коли-небудь чули про це?

Сайрус Пунавала, власник Індійського інституту сироваток:

— Ні, я ніколи не чув про це, і це абсолютна неправда. Бо якби це було правдою, ВОЗ ніколи би не рекомендувала нашу вакцину для використання в усьому світі. Але ВООЗ навпаки схвалила наші вакцини, які виготовляються на основі штаму Едмонстон-Загреб!

Втім, цей зловісний штам не міг стати причиною смерті Антона. Адже його небезпечна дія триває протягом років. Що ж тоді вбило його? Ми намагаємось дізнатися в офісі ВОЗ.

Зустріч із офіційним представником ВООЗ раптово скасовується.

Це — Ольга Фрадкіна, прес-секретар ВОЗ. Чоловік поруч — теж співробітник організації. Він відмовився назвати себе.

За планом ВООЗ, кожна людина у світі має бути прищеплена від десятків різноманітних хвороб. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує урядам незалежних держав розроблений нею план. Фактично ВООЗ – це наддержавна структура, що приймає рішення і лише доводить його до урядів. Наприклад, українського. План ВООЗ є обов’язковим до виконання і не підлягає оскарженню.

Але дивна річ. Чомусь співробітники ВОЗу відмовляються від будь-яких коментарів, що стосуються цієї конкретної вакцини.

Так само від будь-яких коментарів відмовились і представники підрозділу ООН під назвою ЮНІСЕФ, які також сприяли появі в Україні цього препарату.

Сайрус Пунавала, власник Індійського інституту сироваток:

— Після того як ми отримали визнання агенцій ООН та Панамериканської організації охорони здоров’я, нас уже ніщо не може зупинити. Ми знизили світові ціни на мільйони, сотні мільйонів доларів! Ось чому ми тепер захищаємо населення цілого світу!

Волгоград. Два роки після тестування нової комбінованої вакцини проти кору корпорації GlaxoSmithKline. GlaxosmithKline – затятий конкурент індійської фірми, чия вакцина, можливо, спричинила в Україні загибель людини.

Ця жінка вимагає відповіді на одне запитання – хто і на підставі якого документу зробив щеплення її онуці. Після цього дівчинка втратила мову.

Її звуть Любов Гєраськіна. Вона належить до категорії людей, які не заспокоюються.

Люди, імена яких зараз згадує Гєраськіна, за версією обвинувачення, санкціонували щеплення 120 дітей супер-новою і мега-ефективною вакциною проти кору, краснухи, паротиту, та вітряної віспи.

Гераськіна вирішує зустрітися з найвпливовішою людиною в Росії. Напередодні обрання президентом, Дмитро Мєдвєдєв приїхав у місто Волгоград для передвиборної агітації.

Для Гєраськіної та сотень таких, як вона, президент Росії завжди був останньою інстанцією. Символом далекої, але існуючої справедливості.

Любов Гєраськіна, бабуся постраждалої від щеплення:

— Здесь люди уже в курсе всех этих событий, почти все. Многие рассказывали, что у людей в разных городах идут побочные эффекты не только от экспериментальных, а от вакцин, которые уже введены в производство. Они говорят, что мы ничего уже не можем доказать. Я говорю, что никто не наказан и мало того, что эти люди остались на своих местах, некоторые еще и получили повышение. В это время подходит милиционер и говорит: «Если вы сейчас отсюда не уйдете, вон стоит скорая помощь, и мы вас в психушку отвезем.» Естественно, у меня начинается чуть ли не истерика. Вся толпа, которая стояла, говорит, что мы никуда не пойдем.

Керівник «Росспоживнагляду», колишнього «Санепіднагляду», відмовляється зустрітися з Гєраськіною. Жінка стверджує, що саме він підписав листа, яким було дозволено випробування на дітях нового препарату.

Онука Вікторія стала несвідомою учасницею медичного експерименту взимку 2005-го. Півторарічну дитину прищепили проти кору, паротиту, краснухи та вітряної віспи експериментальною вакциною компанії GlaxoSmithKline.

Згідно з твердженням організаторів експерименту, батьки підписали згоду на участь у десятирічному випробуванні нового препарату. Гєраськіна запевняє, що вони брешуть.

Любов Гєраськіна, бабуся постраждалої від щеплення:

— То есть ребенок абсолютно другим становится. Из спокойного ребенка превращается в натурального неврастеника. Больше не это ничего сказать нельзя. И до этого у нас в карточке отмечено все. Она уже начинала говорить. То есть, она уже больше 10 слов говорила, естественно, не фразы, а отдельные слова, как и положено в это время. И вдруг она перестает со всеми говорить, ее все раздражает, то есть ребенок становиться совсем другим.

GlaxoSmithKline, котра проводила цей експеримент, – конкурент індійської компанії, чия вакцина, імовірно, спричинила в Україні загибель людини. Якщо її продукція буде визнана якісною, новий препарат може потрапити в Україну.

Протягом трьох років Любов Гєраськіна намагається не дозволити закрити справу. Вона розуміє – якщо скандал вщухне, експеримент продовжиться.

У 2007 році суд вирішив цю справу не на користь фармацевтичної корпорації. У рішенні районного суду міста Волгоград, зокрема, зазначено: «Батьки дітей були позбавлені інформації про проведення клінічних досліджень і навіть не знали, що їхні діти є учасниками експериментів.»

Більшість дітей, котрі брали участь у дослідженнях, мали протипоказання до використання препарату. Наслідки використання препарату і досі невідомі.

Місцева прокуратура розслідувала справу і домоглася припинення несанкціонованого експерименту над дітьми.

Суд наказав припинити клінічне дослідження живої послабленої вакцини проти вітряної віспи і комбінованої вакцини проти кору, паротиту, краснухи та вітряної віспи виробництва GlaxoSmithKline.

В той же час розслідування кримінальної справи проти організаторів експерименту, котру провадила волгоградська прокуратура, зупинили наказом із Москви. Генеральна прокуратура Російської федерації закрила справу.

— А потом вы узнали, что они берут деньги за эти эксперименты?

Любов Гєраськіна, бабуся постраждалої від щеплення:

— Это мы уже узнали, когда началось уголовное дело. Когда открыли уголовное дело и когда были допрошены врачи, оказалось, что каждому врачу что они посылали детей, и за каждого ребенка было заплачено 100 рублей.

Ця жінка – головний лікар поліклініки, де Гєраськіна намагається лікувати онуку.

Журналістка місцевої газети Олена Безрукова була першою, хто надрукував матеріал про Волгоградський експеримент. Вона розповіла лише фабулу історії – жодних назв та імен. Жодних прямих звинувачень. Однак ще до виходу статті дівчині почали погрожувати.

Олена Безрукова, журналіст:

— Мне позвонил мужчина и спросил: «Статья будет?» Я говорю: «Будет». Он говорит: «А я вам этого не советую делать». И вот тут началось. После этого он еще пару раз звонил. Говорил, что если выйдет статья, где будет рассказана эта история, и если это все всплывет, то мне будет очень плохо. Он угрожал мне судами. Причем не одним судом – он говорил, что и в Волгограде, и в Москве, и в стране-производителе этой вакцины на меня подадут в суд.

Євгеній Шпєєр, радник з питань вакцин GlaxoSmithKline:

— Сказать, что я помню эту журналистку и эту публикацию. Не могу сказать. Я не звонил. Медицинский директор не звонил.

— Эта журналистка говорит, что ей из офиса компании звонили и угрожали судебными исками, которые ждут ее, если она будет заниматься этой темой.

Євгеній Шпєєр, радник з питань вакцин GlaxoSmithKline:

— Я не звонил, медицинский директор точно не звонил. И я не могу представать, чтобы кто-то угрожал прессе. Это крайне неумно, с моей точки зрения, и обычно это должно, наоборот, стимулировать журналистское расследование.

Ендрю Вейкфільд, лікар, автор концепції про зв’язок щеплень і аутизму:

— Були випадки, коли засобам масової інформації уряд забороняв говорити про побічні ефекти після щеплень. Дозволено говорити про загрозу епідемії кору, про переваги вакцин. Але мас-медіа перебувають під постійним тиском. Вони не повинні згадувати про поствакцинальні реакції. У Сполучених Штатах ЗМІ більш незалежні і говорять про це відкрито, але в Британії про це мовчать.

Американський журнал Time. 1967 рік. «Федеральний уряд оголосив про намір цього ж року викорінити кір у США». 8 мільйонів доз вакцини повинні врятувати країну від хвороби.

Але вже через сорок років США будуть уражені найбільшим спалахом захворюваності на кір за останні сім років.

Тотальні щеплення не подіяли!

У 1998 році вчений Єндрю Вейкфільд вперше оприлюднив дослідження, в якому спробував довести зв’язок між деякими вакцинами та захворюванням дітей на психічну хворобу, що стала справжньою карою багатьох розвинених країн — аутизмом. Після цього британська влада заборонила Вейкфільду займатися медичною діяльністю. Він переїхав до США.

Ендрю Вейкфільд, лікар, автор концепції про зв’язок щеплень і аутизму:

— Вплив фармацевтичної галузі на уряд величезний. Ось приклад. Коли у 1988 році в Британії була запроваджена комбінована вакцина проти кору, краснухи та паротиту, конкурували три бренди – американський, французький та британський. Віддали перевагу британському – по-перше, він британський, а по-друге, він дешевий. Інша вакцина була дорожчою, але безпечнішою, і у Британії про це знали.

На той момент британська вакцина виробництва SmithKline вже була заборонена у Канаді. Вона викликала у дітей менінгіт. Незважаючи на це, її почали масово використовувати в Британії.

Київ, червень 2008 року.

Марія Щибрик, керівник установи під назвою «Школа життя», любить, щоб усі були разом. Сама Марія каже, що це школа для аутистів. Аутизм – хвороба, чіткого визначення якої не існує. Аутист – дослівно — виключений зі світу.

Дитина не цікавиться навколишнім, повторює одну й ту саму дію десятки, сотні разів. Відсторонена і холодна. Так батьки дізнаються про перші ознаки аутизму.

У цій школі діти з різними симптомами. Різні й причини цих вад. Педагог Марія Щибрик вважає, що аутистам корисно спілкуватися з дітьми, котрі страждають на синдром Дауна. Вони, мовляв, «такі веселі й сонячні, ці даунята».

Марія Щибрик живе у приміщенні дитячого садка. Справа не в тому, що їй нема де жити. Але «школа життя» — тепер її родинна справа. Родинний, так би мовити, бізнес.

Пані Щибрик не збиралася присвячувати себе саме такій роботі. Її втягнула у це донька.

Марія Щибрик, мати постраждалої від щеплення:

— Вона була така красуня, сама танцювала і співала. Один рік і сім місяців їй було, коли в сина (він вчився в першому класі) в школі почалася епідемія коревої краснухи. Прийшла педіатр, наш дільничний лікар, і каже: «Щоб ваша Любочка не захворіла, треба їй зробити щеплення проти кору.» Я злякалась, повела її на це щеплення, зробили їй щеплення – підскочила температура до 40 градусів, і три тижні не могли її ніяк збити. До нас ходила медсестра – вони не зафіксували, що це поствакцинальний менінгоенцефаліт.

Одного дня донька Марії перестала розмовляти. Мати спершу подумала – дитина вередує.

Отака вона зараз.

У цій школі є діти, які почали співати раніше, ніж говорити. Багато з них зможуть повернутися до нормального життя.

Деякі залишаться такими назавжди.

На думку багатьох вчених, саме токсична ртуть спричинює синдром аутизму. Ртуть – один з найуживаніших консервантів, що входять до складу багатьох вакцин. Ртуть допомагає виробляти дешевші вакцини. Десять заштриків в одному флаконі. Це дуже рентабельний бізнес.

Ртуть входить до консерванту тимеросалу, що використовується у виробництві вакцин з 1930 року. Вона пошкоджує центральну нервову систему, ендокринну систему, нирки та інші органи. Інтоксикація ртуттю може викликати уроджені дефекти, психічні хвороби та церебральний параліч. Ртуть входить до складу вакцин проти коклюшу, дифтерії, стафілококу та правцю.

Сайрус Пунавала, власник Індійського інституту сироваток:

— Існує міф, що ртуть шкідлива. Багато авторів публікували статті на цю тему. Але врешті-решт ВОЗ провела дослідження, і ми згодні, що ртуть не шкодить і тим більше не вбиває. Такої статистики не існує. Жодна дитина не померла від ртуті. У вакцині, яка використовується в Україні, немає ртуті. Тому немає про що говорити. Але є інші вакцини, що містять ртуть, такі як вакцина проти коклюшу, дифтерії та правцю. Ми найбільший виробник цієї вакцини у світі, і немає жодних доказів, що ртуть стала причиною аутизму чи викликала інші побічні ефекти. Насправді ртуть стала у пригоді під час початкової імунізації у країнах, що розвиваються. Там, де дуже погані гігієнічні умови, у селах та сільськогосподарських районах, де багато інфекцій. Наявність ртуті, безумовно, забезпечує захист від побічних ефектів, абсцесів, лихоманок та інших хвороб.

Індія. Місто Пуне. 4 липня 2008. Це секція з низькою температурою, де зберігається препарат. Тут мінус 20 градусів за Цельсієм. Треба бути дуже обережним.

В Індії ми домовились взяти на експертизу зразки вакцини, котрі нам категорично відмовились надати в Україні.

Тим часом у Краматорську досі чекають на результати експертизи, яка мусить визначити причину смерті Антона Тищенка і назвати винних. Чи то людину, чи то вірус.

Під час нашого розслідування стала очевидною одна деталь – поки ті, хто проводить експертизу, шукають нових причин смерті хлопця, з його діагнозу зникають будь-які згадки про щеплення.

Ось, зверніть увагу – тут зазначено, що Антон захворів після введення вакцини. Написано: «реакція на щеплення».

В історії хвороби Антона, зокрема у висновках інфекціоніста та чергового лікаря згадується, що хлопець захворів після вакцинації проти кору та краснухи.

Діагноз поставлений патологоанатомом – «тромбоцитопенічна пурпура. Гостра серцево-судинна недостатність, набряк мозку».

Така ж поствакцинальна реакція зазначена в інструкції до вакцини! «Тромбоцитопенія» — один випадок на тридцять тисяч. Не було потрібно ніякого розслідування. Бо з самого початку не було ніякої таємниці.

Тромбоцитопенію, від якої помер Антон, сам виробник називає одним з можливих наслідків вакцинації!

МОЗ вперто заперечує будь-який зв’язок між вакциною і смертю дитини і наполягає на продовженні розслідування.

Витяг з Акту рішення комісії щодо розслідування причин смерті підлітка (м.Краматорськ, Донецька обл.): «Комісія вважає, що за представленими на експертизу матеріалами прямого причинно-наслідкового зв’язку між проведеною вакцинацією від кору та краснухи та настанням його смерті не встановлено.»

8 мільйонів доз вакцини – це 8 мільйонів доларів гуманітарної допомоги, яку надали Україні міжнародні організації. Ці гроші вже отримав Serum institute of India та його власник – пан Сайрус Пунавала. Тепер його прибуток під загрозою.

Система вакцинації побудована таким чином, що людина не має вибору — вакцинувати чи не вакцинувати власну дитину. ВОЗ, міністерства та Сайрус Пунавала вже прийняли рішення.

— Если доктор не хочет массово прививать детей – чем ему это грозит?

Олена Орловська, педіатр з 33-річним стажем:

— Сначала это будет психологическое давление, а потом его просто выживут из этого заведения.

Ми намагаємося в міру сил допомогти розслідуванню. В Індії ми отримали для перевірки зразки препарату. Але з жорсткою пересторогою. Нас зобов’язали поставити підпис під документом, в якому ми гарантували, що будь-яку експертизу будемо здійснювати лише у лабораторіях, сертифікованих ВОЗом. Окрім того ми не маємо права проводити нестандартні тести вакцини. Наприклад, намагатися дізнатися її формулу.

Втім, справу зроблено. Я порушив обіцянку, дану індусам. Вакцина в наших руках, і в Україні ми вільні досліджувати її по-справжньому. Одразу ж намагаємось домовитися про перевірку препарату, телефонуючи і надсилаючи листи до всіх відомих нам лабораторій.

Намагаємось дізнатися вміст препарату, після щеплення яким загинув Антон Тищенко. Але дивна річ – всі вони відмовляються брати участь в експертизі. Європейські лабораторії, підконтрольні ВОЗу, вже відмовили нам у тестуванні.

Лише одна лабораторія згодилась! Ці сміливі, незалежні фахівці – співробітники Київського центру імунобіологічних препаратів. Ми негайно вирушаємо до них.

Перші проблеми почалися, коли ми пояснили, який саме аналіз хочемо зробити.

Ганна Мойсеєва, директор лабораторії:

— Вам потрібні європейські лабораторії.

Втім, із внутрішніх документів Serum institute, які нам вдалося отримати в Індії, ми і без лабораторних експериментів багато знаємо про склад цього препарату.

Вакцина та розчинник для неї, який виробник позначає безневинно «Стерильна вода для ін’єкцій», насправді містять:

— Важкі метали. Мають негативний вплив на організм людини. Більшість із них – канцерогенні або токсичні. Здатні накопичуватись у тканинах, викликаючи низку хвороб.

— Нітрати. Спричинюють хімічні процеси, котрі погіршують перенесення кисню від легень до тканин. Різко послаблюють дихальну функцію крові. Підсилюють дію радіаційного впливу на організм.

— Бактеріальні токсини. Призводять до пошкодження слизової оболонки кишечника. Порушують судинні стінки, що викликає внутрішні крововиливи.

— Неоміцину сульфат. Може викликати ураження нирок та пошкодження слухового нерву аж до повної глухоти. Здатен блокувати нервово-м’язову провідність.

У лабораторії від нас вимагають підписати акт передачі вакцини на експертизу.

Але що відбувається? Вакцину у нас не взяли! А документ про її передачу, тим не менш, намагаються вилучити!

Вони хочуть забрати у нас папірець, в якому всього лише зазначені їхні прізвища. Васильєва. Чернявська. Новік. Мойсеєва.

Чого вони бояться?

Сайрус Пунавала, власник Індійського інституту сироваток:

— Для перевірки безпечності препарату людську дозу дають маленькій мишці вагою до 25-ти грамів. І якщо вона зможе перенести реакцію чи шок і вижити, це означає, що вакцина дуже безпечна. У випадку з вакциною проти кору та краснухи, котра використовується в Україні і в усьому світі, ми даємо десятикратну людську дозу маленькій морській свинці. І якщо та лишається живою і здоровою протягом 21 дня і набирає вагу – це доказ!

5 мишок. Дві морські свинки. Жодна тваринка під час перевірки вакцини не постраждала. Це не жарт. Це офіційний документ Serum institute, що засвідчує цілковиту безпечність препарату!

Неймовірно! Це — та сама лабораторія, фахівці якої вже інспектували заводи Serum institute і не знайшли жодних проблем! Точнісінько таку ж фотографію коня я бачив у стайнях Пунавали. Це його улюблений кінь! Коло замкнулося.

Півгодини, які приділив нам пан Пунавала, добігають кінця. Сьогодні у нього важливі зустрічі. Власник Serum institute іде на аудієнцію з президентом Індії.

Імовірно, темою зустрічі стануть плани з розширення виробництва вакцин. В індійській пресі циркулюють чутки про те, що фірма Пунавали нібито збирається взяти під свій контроль три підприємства з виробництва вакцин, котрі нині належать державі.

На останок господар показує найкраще, що є в його стайні. Цей багаторазовий призер на прізвисько «Неймовірний» приніс господарю мільйони рупій.

Виробництво вакцин принесе мільярди. Сайрус Пунавала зробив правильну ставку.

Рубрики: видео, интервью, Истории из жизни, Против вакцинации, Украина
Метки: , , , , , , , , ,  
комментарииКомментариев нет

Добавить комментарий