Імунізація маленьких українців проти поліомієліту: вакцинуватися чи ні

дата поста20.01.2016  

Чому вакцинація небезпечна?В Україні за три місяці намагаються наздогнати занедбану вже більш як 10 років програму вакцинації проти поліомієліту. Виконання програми триває «стаханівськими темпами». Втім, не усі поспішають вакцинувати своїх дітей. Третина українських матерів переживає через якість ліків для імунізації.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK).

Медсестра з Нововолинська Лілія Шеприкевич пішла проти системи. Жінка відмовилась вакцинувати дітей від поліомієліту. Вона не повірила в епідемію поліомієліту, про який наприкінці літа оголосили в Україні.

«Принесли нам в садок листок, на якому було написано, що у зв’язку з несприятливою епідобстановкою, в Україні впроваджується три етапи вакцинації. Це просто папірець. Я можу сама надрукувати такий листок. Там ні печатки, ні підпису, ні навіть прізвища. Просто написано:  управління лікарні. Якої лікарні?», – розповіла Лілія Шеприкевич.

Жінка чула, що двоє дітей на Закарпатті, в яких влітку виявили вакциноспоріднений вірус поліомієліту і через яких розпочалася непланова вакцинація, одужали, тому своїх дітей вона вирішила поберегти. Ще одна причина відмови медсестри нововолинського садочка – побоювання, що краплі вакцини – поганої якості. Запевняє, що перед першим туром вакцину в медпункт принесли без жодних документів.

Щоб прогнати свої страхи, батьки Нововолинська навіть написали листа головному лікареві місцевого шпиталю. Просили надати достовірну інформацію про якість вакцин. Але медики відповіді батькам так і не надали. А на недовірливу медсестру керівництво місцевої поліклініки написало скаргу, навідавшись перед тим до неї на роботу.

«Медсестра, яка відмовляється від вакцинації, повинна відмовитися від своєї медичної освіти і іти працювати в інше місце», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець.

Суперечки між медиками та незнання того, як діє вакцина, призвели до того, що матусі малюків у паніці масово відмовляються від вакцинації. Наприклад, ще до початку непланової вакцинації в Україні її повний курс пройшли лише 14% дітей. Наразі решта 86% дітей перебувають у зоні ризику через спалах захворювання.

Насправді ж карантину після щеплення дотримуватись не потрібно. На заводі виробника вакцини у французькому Ліоні запевняють, що вакцину можна перезаморожувати до 70-ти разів. Майже неможливо великі партії крапель везти при температурі -20 С. Тому доставляють її у незамороженому стані. В такому вигляді пероральна вакцина може зберігатися не більше шести місяців.

«Оральна вакцина може витримувати заморозку та розмороження багато разів без шкоди для якості. Інструкція була вислана в Україну для додаткової безпеки. Але це загальновідомо, що можна наново заморожувати вакцину. Єдина пересторога проти вакцинації: щоб в дитини не було активної фази інфекційного захворювання. Себто, грипу чи застуди, чи гастроентерологічного захворювання.  Це протипоказання проти вакцинації, бо це зменшить її ефективність», – розповів доктор Жоель Кальме, представник виробника вакцини Sanofi Pasteur.

Український лікар-імунолог вищої категорії Олег Назар переконаний: масові відмови від щеплень спричинені виключно відсутністю повномасштабної  інформаційної кампанії до початку вакцинації. Медсестрам не можуть пояснити, що вони колють дітям. Вони, в свою чергу, не можуть роз’яснити батькам про побічну дію вакцини. Також проблема легковажності лікарів є нагальною.

«Людей дратують дві речі: чому ніхто не попередив, що можуть бути негативні наслідки, і чому не розповіли, що треба робити, коли це станеться. Питання не у тому, що температура буде, а у тому, що з цим робити. Тоді людина не буде боятися, не буде скаржитись. Епідемія – це коли люди масово хворіють, а в нас цього нема. Але в нас є загроза. І є вірус, який потенційно може спричинити захворювання. І для того, щоб це вогнище інфекції якось так загасити, ми маємо провести додаткову імунізацію», – наголосив лікар-імунолог вищої категорії Олег Назар.

Імунологи радять: якщо дитина має схильність до алергії, обов’язково імунізуватися під прикриттям протиалергійних препаратів за кілька днів до і після вакцинації. Окрім того, якщо вакцинована дитина має слабке здоров’я, то педіатр повинен обов’язково  спостерігати за маленьким пацієнтом.

Для плеера требуется установить Flash Player

Рубрики: видео, Истории из жизни, полио, Против вакцинации, Украина
Метки:  
комментарииКомментариев нет

Добавить комментарий