Школярці з Рівненщини після вакцинації відняло ноги

дата поста17.03.2016  

Школярці з Рівненщини після вакцинації відняло ноги

Після вакцинації від поліомієліту цілком здорова дитина перестала ходити. Цей прикрий випадок трапився в одній із шкіл Сарненського району на Рівненщині. У тому, що причиною є саме щеплення, батьки дівчинки не сумніваються. П’ятикласниці стало зле ще у школі, почало віднімати ноги, а потім – ще й важко дихати.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK.

11-річна Аня вже четвертий тиждень на лікарняному ліжку. Згадує, як у школі її та однокласників вакцинувала сільський фельдшер від поліомієліту. Дозволу на це батьки не давали, дівчинка сама поставила підпис. Уже під вечір дитині стало недобре. Однак зранку, почуваючись краще, таки пішла до школи.

«Мені паморочилось у голові, я задихалася, мене нудило. Подружка покликала вчителя. Я не відчувала ні рук, ні ніг», – розповідає школярка Анна.

Першу допомогу школярці надала заступник директора. Вона ж і викликала батьків. Фельдшер, за словами педагога, приїхати не змогла і проконсультувала телефоном. Дівчинці дали ліки.

Батьки кажуть, ноги дівчинки паралізувало. Вони переконані, що у всьому винна вакцина, адже досі зі здоров’ям доньки все було добре. Школярку скерували до обласної лікарні. Пролікувавши два тижні, виписали одужувати амбулаторно. У виписці зазначили, що дитина стоїть та може ходити. Однак уже зранку батьки знову повезли дитину вже до районного медзакладу.

«Я одразу побачила, що моїй дитині стає гірше, знов почались проблеми з ходінням. Наступного дня їй стало ще гірше», – згадує мама школярки Тетяна Гамза.

Наразі дівчинці ліпше. Однак самостійно йти, а тим паче бігати, як раніше, вона не може.

Що трапилося зі школяркою, медики напевне сказати не можуть, адже щоб поставити однозначний діагноз, не мають відповідного обладнання. Дитину скеровують до спеціалізованих медзакладів і не беруться говорити, чи причиною захворювання є вакцина.

«Про те, чи є причинно-наслідковий зв’язок в тому, що сталося, висновки можна зробити, лише провівши додаткові обстеження, дослідження. Це має з’ясувати лише оперативна група з розслідування несприятливої події після імунізації», – наголошує завідувач педіатричного відділення Сарненської лікарні Наталія Басиста-Токова.

Те, що дітей вакцинували без попереднього медогляду, не на камеру підтверджують у самому навчальному закладі. Кажуть, жінка пішла на пенсію. Її сини розповідають, вона нині і сама у лікарні, прихопило серце, бо хвилювалася за школярку.

Тим часом, після випадку з Анею дітей не вакцинують. Батьки бояться наслідків. Родичі ж Ані планують позиватися до суду, хочуть знайти винного в такому стані дитини.

Для плеера требуется установить Flash Player

Рубрики: видео, Истории из жизни, новости, полио, Против вакцинации, Украина
Метки:  
комментарииКомментариев нет

Добавить комментарий