ЩОДО СПІЛЬНОГО ЛИСТА МОЗ ТА МОН

дата поста14.09.2018  

«Щодо напруженої епідемічної ситуації»

Днями МОН та МОЗ видали спільного листа, http://moz.gov.ua/uploads/1/7085-list_moz_i_ mon.pdf , яким просять місцеві органи влади «вжити заходів щодо забезпечення рекомендованого ВООЗ обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти».

Вам варто знати, що згідно Статті 2. Закону «Про освіту» «Листи, інструкції, методичні рекомендації, інші документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Міністерством юстиції України, та документів, що регулюють внутрішню діяльність органу, не є нормативно-прав овими актами і не можуть встановлювати правові норми». Таким чином, цей лист не є прямою підставою для відсторонення директором школи учня від навчальних занять, чи дерктором садочка для не допуску дитини в ДНЗ.

Щодо статті 15 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб, згідно якої діти, які не отримали профілактичних щеплень, згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. Проте далі написано, що за благополучної епідситуації – можна.

Таким чином, зараз велика кількість дітей відвідує заклади освіти без усіх необхідних щеплень. І вони мають право на це до тих пір, поки не буде відповідних розпоряджень/ рішень/наказів про неблагополучну ситуацію. Поки не буде відповідних вказівок про не допуск учнів/ вихованців закладів освіти. Крім того, визначати, чи дитина має всі щеплення, чи не має, чи є це підставою для невідвідування закладу – це не компетенція директора школи чи садочка.

Olena Bondarenko

Рубрики: новости, Против вакцинации, Украина
Метки: ,  
комментарииКомментариев нет

Добавить комментарий