Минздрав продолжает вводить родителей в заблуждение в вопросах вакцинации?

дата поста22.08.2013  

В Украине пока не было случая, когда ребенка без прививок не взяли в школу, заявляет Минздрав. Однако, по мнению специалистов последнего, согласно одному единственному закону, такого ребенка могут не допустить к обучению. Об этом рассказала начальник управления материнства, детства и санаторного обеспечения Минздрава Алена Терещенко на брифинге в среду.

"Нет сегодня прецедента, чтобы не допустили к обучению ребенка, у которого нет прививок из-за предубежденного отношения родителей к прививкам", - сказала Терещенко.

Терещенко сообщила, что если у ребенка нет соответствующего набора прививок в соответствии с национальным календарем медицинским показаниям, ему составят индивидуальный график прививок. "Безусловно, такие дети должны посещать учебные заведения, и условием для принятия таких детей в дошкольные или общеобразовательных учреждений является то, что ребенку разрабатывается индивидуальный график прививки... И предлагается сначала продолжать прививки согласно этому индивидуального графика", - объявила Терещенко.

Эксперт добавила, что детей без прививок, родители которых из-за собственных убеждений отказываются их вакцинировать, могут не допустить к обучению. "Согласно статье 15 закона Украины" О защите населения от инфекционных болезней "- ему (ребенку без прививок) могут отказать в принятии в общеобразовательное учебное заведение или детский сад, и предложить индивидуальный график прививки или индивидуальную программу обучения", - подчеркнула Терещенко.

Напомним, Минздрав выдает желаемое за действительное. Суды Украины неоднократно выносили решения в пользу невакцинированных детей и их родителей и обязывали принимать таких детей в детские садики и общеобразовательные школы. Основанием для этого является Конституция Украины и ряд международных актов, которые ратифицировала Украина. Указанные законодательные акты имеют более высокий статус нежели один единственный закон, на который ссылается Минздрав.

Напомним, вакцинация является сугубо добровольной и не обязательной, а приказы Минздрава попросту противоречат международному законодательству, которое ратифицировала Украина. Кроме того, в соответствии с действующим законодательством Украины, отсутствие профилактических прививок у ребенка не может служить причиной отказа в его приеме в детский садик, школу или поступления в вуз.

Один из последних примеров - решение Первомайского городского суда Луганской области, который аннулировал постановление СЭС о недопуске невакцинированного ребенка в детский садик, а также признал, что вакцинация в соответствии с международными актами, ратифицированными Украиной, отечественным законодательством, является сугубо добровольной, а отсутствие прививок у ребенка не может служить причиной для отказа в получении образования в садике, школе или вузе. Решение суда внесено в Единый государственный реестр судебных решений. Таким образом, если СЭС пытается помешать непривитому ребенку посещать садик или школу, родители могут сразу обращаться в суд.

Можно ли гражданам Украины на законных основаниях отказаться от прививок, себе или своим детям?

Да, можно.

Во-первых, прививки, как и другие процедуры (такие, как проба Манту, флюорография, анализы крови и т.п.), являются видом медицинской помощи, от которой можно отказаться:

Цивільний кодекс України:

Ст.284. 3. Надання медичної допомоги фізичній особі, яка досягла чотирнадцяти років, провадиться за її згодою.

4. Повнолітня дієздатна фізична особа ... має право відмовитися від лікування.

Конвенція про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини (Конвенція про права людини та біомедицину):

Ст.5 Будь-яке втручання у сферу здоров'я може здійснюватися тільки після добровільної та свідомої згоди на нього відповідної особи. Відповідна особа у будь-який час може безперешкодно відкликати свою згоду.

Ст.6 2. Якщо відповідно до законодавства неповнолітня особа є недієздатною давати свою згоду на втручання, таке втручання може здійснюватися тільки із дозволу її представника.

Во-вторых, прививки являются методом профилактики, и притом довольно рискованным (как мы видели выше):

Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я":

Ст.42 Ризиковані методи ... профілактики ... визнаються допустимими, якщо вони ... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта

Ст.43 Згода інформованого пацієнта необхідна для застосування методів ... профілактики ... Щодо пацієнта, який не досяг віку 15 років, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.

В-третьих, возможность отказа от прививок непосредственно оговорена законом:

Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб":

Ст.12 Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою... Особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку..., щеплення проводяться за згодою їх батьків. Особам віком від п'ятнадцяти до вісімнадцяти років профілактичні щеплення проводяться за їх згодою та за згодою батьків...

Відомості про ... відмову від обов'язкових профілактичних щеплень підлягають статистичному обліку.

Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження.

Схема, по которой следует действовать, если непривитого ребенка отказываются принимать в детский садик или школу:

Кроме того, Министерство науки и образования Украины подтвердило, что отказ в приеме непривитого ребенка в учебное заведение является противозаконным.

Зразок заяви з вимогою довідки для дитячого садку / школиГоловному лікареві поліклініки


від ...(П.І.Б.), що проживає за адресою...ЗаяваЯ, ...., мати (батько) дитини ...., дата народження ..., прошу надати мені довідку про стан здоров’я моєї дитини для улаштування його до дитячого садку/школи.

Дитина оглянута фахівцями Вашого лікувального закладу, про що є записи в амбулаторній карті.

Мною оформлена відмова від усіх щеплень моїй дитині згідно з можливістю, яка надана мені наступними законами України:

Законом України «основи законодавства України про охорону здоров’я»:

Ст. 42 Ризиковані методи ... профілактики ... визнаються допу¬стимими, якщо вони ... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта.

Ст. 43 Щодо пацієнта, який не досяг віку 15 років, медичне втру¬чання здійснюється за згодою їх законних представників.

Закон України «про захист населення від інфекційних хвороб»:

Ст. 12 Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні ще¬плення проводяться за їх згодою... Особам, які не досягли п’ятнадця¬тирічного віку..., щеплення проводяться за згодою їх батьків.

Мені відомо про протизаконну заборону, на яку посилаються Ваші лікарі, щодо відвідування дитячих установ дітьми, які не одержали належних щеплень згідно з календарем:

Закон України «про захист населення від інфекційних хвороб»:

Ст. 15 Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Однак звертаю Вашу увагу на наступні положення Конституції України:

Конституція України:

Ст 8. Конституція України має найвищу юридичну силу. За¬кони та інші нормативно¬правові акти приймаються на основі Кон¬ституції України й повинні відповідати їй.

Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини й громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Ст. 53 Кожен має право на освіту.

а також на наступні закони:

Закон України «Про охорону дитинства»:

Ст. 19 Кожна дитина має право на освіту.

Закон України «Про дошкільну освіту»:

Ст. 6 Принципами дошкільної освіти є: доступність для кож¬ного громадянина освітніх послуг, що надаються системою дошкіль¬ної освіти

Рішення Конституційного Суду України вiд 04.03.2004 № 5-рп/2004:

доступність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту на принципах рівності, означає, що нікому не може бути відмовлено в праві на освіту

Таким чином, Ваша відмова надати мені довідку для улаштування дитини до дитячого садку/школи порушує конституційне право дитини на освіту та низку інших законів України. Ця конституційна норма має силу, вищу в порівнянні із Законом України Про захист населення від інфекційних хвороб.

Тому прошу надати мені відповідь письмово відповідно до закону України «Про звернення громадян», для складання мною заяви до прокуратури щодо про порушення Вашими лікарями та Вами особисто конституційного права моє дитини й подачі позовної заяви до суду.

Підпис, дата


Стоит напомнить, что медицинские работники не имеют права проводить вакцинацию ребенка без согласия на то родителей. При этом согласием является подписанное родителями "Информированное согласие и оценка состояния здоровья лица или ребенка одним из родителей или другим законным представителем ребенка на проведение прививки или туберкулинодиагностики".

В пункте 7 указанного документа значится: "Ви отримали інформацію про процедуру щеплення, туберкулінодіагностики (проба Манту), протипоказання до проведення щеплення або туберкулінодіагностики, вакцину, можливі несприятливі наслідки". Родители должны ответить "Да" или "Нет". В случае, если родители считают, что не получили полной, достоверной и точной информации о негативных последствиях вакцинации, они имеют полное право ответить "Нет" и отказаться от вакцинации ребенка.

Рубрики: Истории из жизни, Против вакцинации, Украина, Формы отказов
Метки: вакцина, вакцинация, дети, детский сад, МОЗ, отказ, прививка, ребенку, родители, туберкулин, флюорография 
комментарииКомментариев нет

Добавить комментарий