Комісія МОЗ: вакцинація від поліомієліту загиблого хлопчика у Білій Церкві проводилась з порушеннями

дата поста28.03.2016  

Клініко-експертна комісія Міністерства охорони здоров’я визнала порушення, які допустили медичні працівники у Білій Церкви під час вакцинації Сашка Тернаповича від поліомієліту.

Крім того, за результатами засідання з’ясувалося, що порушення також мали місце при постановці діагнозу й подальшого лікування дитини. Про це повідомила головний спеціаліст відділу контролю якості медичної допомоги управління ліцензування та якості медичної допомоги МОЗ Олена Шкиль.

«Щодо вакцинації: проведено з недоліками, з порушенням протоколу. Не взята згода батьків на проведення вакцинації — це перше порушення«, — зачитала вона рішення комісії.

У висновку також ідеться про недоліки в стаціонарному лікуванні дитини.

«В стаціонарі — порушення протоколів надання медичної допомоги в частині призначення в частині призначення медикаментів та в частині діагностики.«, — повідомила лікар.

Для плеера требуется установить Flash Player

У свою чергу працівники медичного закладу, де трирічний Сашко проходив лікування не погоджуються із висновком клініко-експертної комісії МОЗ. На думку лікаря загиблого хлопчика, з них намагаються зробити «крайніх».

«Ми працюємо згідно з існуючим законодавством. Згідно 595 наказу МОЗ. Якби дитина поступила знов з подібним діагнозом, я поступила б точно так же«, — повідомила лікуючий лікар загиблої дитини Людмила Кирпачова. «Я готова навіть сама піти з медицини, тому що медицина, яка мене не захища, мені не потрібна«, — додала лікар.

Водночас батьки померлого хлопчика висновком комісії задоволені. «Це об’єктивне рішення. Комісія кваліфікована, надала кваліфіковану оцінку», — зазначив батько Сашка.

Нагадаємо, трирічний Олексанр Тернапович помер 25 листопада 2015 року. Батьки дитини переконані — смерть настала в результаті імунізації від поліомієліту, яку Сашко отримав до цього. Водночас у Міністерстві охорони здоров’я вважають, що вакцинація і загибель дитини співпала в часі. Крім того Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом службової недбалості працівниками МОЗ. В ГПУ вважають, що дитина загинула внаслідок вакцинації.

Рубрики: Истории из жизни, новости, полио, Против вакцинации, Украина
Метки: , ,  
комментарииКомментариев нет

Добавить комментарий