Имеет ли врач право сообщать об отказе в школу (детсад, на работу)?

дата поста03.11.2007  

Имеет ли врач право сообщать об отказе от прививок в школу, детский сад, на работу или соседям „отказника"?

Нет, не имеет! Наличие или отсутствие прививок относится к информации о состоянии здоровья пациента, что составляет не подлежащую разглашению врачебную тайну:

Цивільний кодекс України:

Ст.286

  1. Фізична особа має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при її медичному обстеженні.
  2. Забороняється вимагати та подавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування фізичної особи.
  3. Фізична особа зобов'язана утримуватися від поширення інформації, зазначеної у частині першій цієї статті, яка стала їй відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків або з інших джерел.

Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я":

Ст.40 Медичні працівники та інші особи, яким у зв'язку з виконанням професійних або службових обов'язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

Закон України „Про інформацію":

Ст.46 Не підлягають розголошенню відомості, що стосуються лікарської таємниці.

Рубрики: Против вакцинации, Украина
Метки: детский сад, отказ 
комментарииКомментариев нет

Добавить комментарий