Дії уряду можуть призвести до спалаху поліомієліту — USAID

дата поста09.10.2015  

Міжнародні організації стурбовані повільною реакцією України на спалах поліомієліту в країні, що може спричинити поширення цього захворювання за межі країни.

Про це у п’ятницю на прес-конференції у Києві заявила координатор Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у справах ліквідації поліомієліту у світі Еллін Огден.

«Повільна і неадекватна реакція на спалах поліомієліту в Україні може спричинити поширення цього небезпечного захворювання. Україна має довести світові, що епідемія не буде поширюватися далі. Якщо уряд не вживе всіх необхідних заходів для ліквідації спалаху, це може стати плямою на репутації країни», — сказала Огден.

Вона зазначила, що, згідно з міжнародними нормами, після реєстрації першого випадку захворювання на поліомієліт необхідно за 14-16 днів розпочати масову імунізацію від цього захворювання, а за три-чотири місяці повністю її завершити. «Україна вже відстає від цього графіка — досі не зроблено жодного щеплення проти поліомієліту», — додала фахівець.

За її словами, на всіх щаблях української влади необхідно ухвалити відповідні рішення щодо проведення вакцинації від поліомієліту, а її початок стане чітким сигналом для міжнародної спільноти, що Україна готова до ліквідації спалаху захворювання.

У свою чергу міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі зауважив, що добре розуміє стурбованість міжнародної спільноти щодо поліомієліту в Україні. «Україна — величезна частина Європи і, природно, що наше неправильне або неповне реагування на цю проблему стане не тільки проблемою України, а й усього континенту, і це дуже серйозно», — підкреслив він.

Рубрики: новости, полио, Украина
Метки:  
комментарииКомментариев нет

Добавить комментарий